Radost z pohybu v každém věku i formě!

Připomeňme si, co je to ZUMBA®?

23.10.2019 20:09

Zumba sama o sobě není žádný taneční styl. Je to taneční hodina složená z různých písniček na různé rytmy, např. merengue, salsa, cumbia, bachata... ale i pop, hip-hop, EMP atd. Každý Zumba instruktor je školený a je držitelem příslušné licence. Choreografie si může instruktor sestavit sám nebo využít materiálů z mateřské firmy. Zásadním pravidlem je její jednoduchost a neměnitelnost. Nejedná se o složité formace, otočky, prvky, které by se neopakovaly a nedaly zvládnout, naopak. Každý "song" má úvod, sloky, refrény, tzv. brige (můstek) a závěr. Instruktor své klienty skladbou neverbálně vede, ukazuje směr kroků, nadcházející prvek, výměnu stran, počet dob apod. 

Co Zumba určitě není - konkurz, soutěž, exhibice... Jedinou výjimkou jsou vystoupení dětí z kroužku Zumba® Kids, které se snaží choreografii na každé své vystoupení poctivě natrénovat, lehce zkrášlit a ukázat obecenstvu. 

Zumba hodiny jsou příjemné začátečníkům i pokročilým, každý z klientů / klientek si úroveň obtížnosti podle svých fyzických schopností koriguje sám.

Co Zumba hodina rozhodně je - odreagování se od starostí a rutiny, a výdej energie s cílem probudit endorfiny štěstí!

TOPlist

Kontakt

Markéta Nohejlová

marketa@zumba-obristvi.cz

Základní škola Obříství
Školní 84, Obříství
(tělocvična zleva budovy)

602 628 525

Vyhledávání

TOPlist

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode